Morkovické šedesátky a Staměřický dvojboj

2026 04 25 stamerice 15

Dvojboj ve Staměřicích

Týden po naší Zlaté proudnici, v sobotu 25. dubna 2026, jsme vyrazili se třemi družstvy na Dvojboj do Staměřic u Lipníku nad Bečvou. Místní sbor uspořádal již 3. ročník soutěže ve stejných disciplínách, ve kterých soutěžíme i u nás v Kyselovicích, tj. štafetě 4 x 60 m a štafetě dvojic. Jediný rozdíl byl ve štafetě 4 x 60 m, která byla vytýčena na oválu, což jsme přivítali, protože to jsou již stejné podmínky, které nás čekají v Chropyni na finále soutěže Plamen.

I když počasí tentokráte vyšlo úplně nádherně, družstev nedorazila ani polovina počtu, která byla u nás o týden dříve. Pozitivem ale bylo, že si tím pádem mohlo každé družstvo vyzkoušet soutěžní disciplíny ve dvou pokusech. Do soutěže jsme nasadili dvě družstva mladších, jedno družstvo starších a jedno družstvo dorostenek.

Družstvo starších ve složení Kája Kadlecová, Nela Racková, Tomáš Drobník, Eliška Hergerová a Nikča Kadlasová skončilo v obou disciplínách i přes výborné výkony až na 7. místě a celkově obsadili také 7. místo z 10 soutěžních družstev. V této kategorii je opravdu velice těžké se porovnávat s družstvy, které mají chlapce. Ti nám již odrostli a my musíme počkat, až dorostou současní mladší chlapci. V kategorii mladších naše Áčko ve složení Míša Němcová, Peťa Plšek, Štěpán Herger, Pepa Přikryl a Matouš Černý skončilo v disciplíně 4 x 60 m na 2. místě a ve štafetě dvojic na 3. místě. Celkově to stačilo na pěkné 3. místo. Naše mladší Béčko, sestavené opět z benjamínků – Klárka Vágnerová, Jindra a Víťa Drobníkovi, Filda Kadlas, skončilo v obou disciplínách na 10. místě a toto místo jim patřilo i celkově. Oproti naší Proudnici se ovšem zlepšili o půl minuty, takže panovala spokojenost nejen s výkonem, ale i s přístupem. V kategorii dorostu jsme opět postavili čistě družstvo z dorostenek, které to v porovnání s družstvy plných chlapců nemělo vůbec jednoduché, ale holky předvedly úžasné výkony a 3. a 4. místo jim nakonec stačilo na krásné 3. místo.

Zejména díky štafetě na oválu to byla velice dobrá zkušenost a určitě se do Staměřic za rok rádi vrátíme. A nyní již hurá na finále celoroční hry Plamen do Chropyně.

Morkovické šedesátky

V sobotu 2. května 2026 odstartovala letošní sezóna šedesátek prvním závodem
v Morkovicích. Šedesátky v Morkovicích jsou letos zařazeny jako první závod do nově vzniklého seriálu Okresních šedesátek, který se bude skládat celkem ze šesti závodů.

Pěkné soutěže za slunečného počasí se zúčastnilo celkem 156 dětí. Soutěž probíhala na třech soutěžních drahách, takže to byl docela kvapík. Pro některé mladé hasiče to byla nová zkušenost, pro jiné osvěžení si starých návyků.

Výsledky našich závodníků jsou následující:

Mladší dívky 9 – 11 let – celkem 35 závodnic

11. místo – Míša Němcová, 19,72 s

Mladší chlapci 7 – 8 let – celkem 11 závodníků

8. místo – Filip Kadlas, 46,66 s

Mladší chlapci 9 – 11 let – celkem 21 závodníků

16. místo – Radek Stískal, 25,56 s

19. místo – Matouš Černý, 27,58 s

20. místo – Pepa Přikryl, 31,14 s

Starší dívky 11 – 13 let – celkem 24 závodnic

5. místo – Nikča Kadlasová, 16,00 s

19. místo – Nela Racková, 20,60 s

Starší dívky 14 – 15 let – celkem 16 závodnic

6. místo – Sabina Hošťálková, 15,19 s

Fotogalerie 2026 – SH ČMS – SDH Kyselovice – Morkovické 60

Fotogalerie 2026 – SH ČMS – SDH Kyselovice – Staměřický dvojboj